Dar Panny Marie - ostropestřec mariánský

11.3.2016 10:44

Pomalu se nám probouzí jaro a proto je dobré připravit se na nadcházející sezóny. Klíčem k nastartování celého organismu je detoxikace, tedy očista těla. Mnoho lidí se domnívá, že očista je v tom, nasadit si dietu, trápit se na ovocných a zeleninových šťávách a potom se vrátit opět ke svým starým zvyklostem. Tento typ detoxikace má na Vaše tělo pramalý účinek a z dlouhodobého hlediska vlastně žádný. Může nastat i opačný vliv. Po počátečním placebo efektu dobré nálady a fyzické kondice si tělo chce své jedy doplnit a co nejrychleji se vrátit zpět ke starým zvyklostem. V důsledku si tělo pro jistotu nahromadí ještě nějaké ty škodlivinky do zásoby, aby při příštím očistci tolik nestrádalo. A takhle to jde stále do kola. Možná je Vám to povědomé.

Důležité tedy je, dát očistě nějaký přirozený průběh a příliš to „neznásilňovat“ a tím třeba vytrvat o chvíli déle. Ideálně můžete den nastartovat zeleninovým salátkem, či čerstvou ovocnou šťávou. Jedním z velice účinných nástrojů jarní očisty je také ostropestřcový olej. Ostropestřec má geniální účinek na celkovou imunitu, zvýšení libida a především podporuje regeneraci jater. Z historického pohledu je proto nazýván Darem panny Marie. Olej by se měl užívat nejlépe po ránu a na lačno, což je pro mnohé v celku těžká zkouška. Pro ty, co se nechtějí tolik trápit, je ideální si z ostropestřcového oleje udělat zálivku do ranního zeleninového salátu nebo olej přidat do tvarohové pomazánky. Čerstvý ostropestřcový olej má jemnou chuť a lehký oříškový nádech. To není zas tak špatné, ne?

Kůra potom probíhá tři až šest týdnů, ve své podstatě to jsou vlastně dva a nebo čtyři. Olej by se měl užívat nejlépe týden v kuse, potom týden pauza, a další týden znovu. Není potřeba do sebe ládovat zbytečně velké množství, to by se mohlo minout účinkem. Postačí jedna lžíce oleje denně. Po dobu užívání ostropestřcového oleje byste se měli vyhnout zbytečným alkoholovým deliktům, které očišťující se játra opět závažně zatěžují. Klíčem není askeze, ale střídmost. Jelikož se ani při střídmé katarzi nechci vůbec trápit, přemýšlel jsem, jak z ní udělat kulinářský zážitek. Po velkém množství pokusů jsem našel ideální kombinaci ostopestřcového oleje s bazalkou, která oleji dodává nejen skvělou příchuť, ale také podpoří jeho detoxikační vlastnosti.

ostropestřecový olej

Ideálně rychlý recept a jeho příprava: 2 rajčata nakrajíme na plátky, zalejeme ostropestřcovým olejem s bazalkou a přidáme pár plátků čerstvé mozzarely. Za minutu hotovo !!!!

Ostropestřec s bazalkou je opravdovým králem chutí i svou léčebnou hodnotou a to dosvědčují i jeho další možnosti uplatnění (užívá se při poruchách oběhu, pomáhá při nízkém tlaku, má blahodárný vliv na onemocnění srdečního systému, odstraňuje problémy s migrénou, celkově posiluje organismus, léčí různé druhy alergií jako např. kopřivku nebo sennou rýmu, pomáhá při astmatických záchvatech a odstraňuje nevolnost při cestování). Při jeho úpravě je ideální nepřekračovat teplotu 50 stupňů Celsia, olej v tu chvíli ztrácí mnoho výživných látek. Důležité také je, že se ostropestřecový olej nedoporučuje užívat v těhotenství a při silně zvýšeném tlaku, jinak ho mohou užívat i děti.