A jak že je to s tím lisováním za studena?

1.8.2016 17:29

Lis je v podstatě ohromný šroub, který vymačkává (stlačuje) semena a tím uvolňuje olej. Takovýto olej stéká přímo do filtrační nádoby kde sedimentuje a potom se filtruje. Jelikož není během lisování používáno žádné vnější teplo, je tento olej označován za za studena lisovaný a nebo dokonce panenský.

lis

Je však opomínáno, že semena v industrializované výrobě jsou často předehřívána a také to, že samotné lisy uvolňují veliké teplo, které vzniká třením. Pro zajištění kvalitního oleje je třeba tyto teploty hlídat. Teplota nesmí přesáhnout 50-60 stupňů Celsia. (Naše ideální teplota u Dědoleje je max. 47 stupňů). Výrobci ale tyto hodnoty uvádět nemusejí!

Dále je třeba zmínit, že lisovna není totéž co rafinerie a surový olej může před rafinací (skládá se z neutralizace bělení, filtrace, deodorace) procestovat celý svět. Proces rafinace sice může prodloužit dobu trvanlivosti oleje, ale v důsledku ničí všechny životadárné živiny. Výrobci si rádi s údaji o olejích hrají a kličkují v zákonech. Klíčovým faktorem pro kvalitní olej, plný potřebných živin, je využívání regionálních produktů, nejlépe z ekologického zemědělství a takový olej Vám radí budeme čerstvý stáčet v naší lisovně. U nás teplota bude zaznamenávána ve všech částech procesu pod přísným dohledem!